Pagrindinis meniu

Naujienų prenumerata
Paieška svetainėje
Lankytojų statistika
Skaičiuojama nuo: 2013-10-02
Iš viso apsilankė: 8095004
Šiandien apsilankė: 444
Dabar naršo: 54
Dvišaliai leidimai

     Dvišaliai leidimai – leidimai tarptautiniam krovinių vežimui, kuriais valstybės apsikeičia vadovaudamosi tarptautinėmis sutartimis. Kiekviena valstybė, vadovaudamasi tarptautinėmis sutartimis, atskiroms krovinių vežimo procedūroms atlikti nustato atskiras leidimų rūšis (pvz.: dvišaliai – skirti važiavimui su  kroviniu ar be jo tarp punkto, esančio vienos susitariančios šalies teritorijoje, ir punkto, esančio kitos susitariančios šalies teritorijoje, vykdyti; tranzitiniai – skirti vykti su kroviniu ar be jo per kitos susitariančios šalies teritoriją; į (iš) trečias šalis – skirti  kroviniams tarp punkto, esančio kitos susitariančios šalies teritorijoje, ir punkto, esančio trečiosios valstybės teritorijoje, ir atvirkščiai, vežti; bendrieji (dvišaliai ir tranzitiniai) – skirti važiavimui su  kroviniu ar be jo tarp punkto, esančio vienos susitariančios šalies teritorijoje, ir punkto, esančio kitos susitariančios šalies teritorijoje, arba per kitos susitariančios šalies teritoriją vykdyti ir kitos rūšys).

     Kelionės metu leidimai turi būti transporto priemonėje ir pateikiami asmenims, turintiems kontrolės teisę, jie galioja tik tiems vežimams, kurie nurodomi leidimuose, jų negalima perduoti kitiems asmenims. Vežėjai privalo laikytis šalyse, kurių leidimus naudoja, galiojančių automobilių transporto ir kelių eismo įstatymų ir taisyklių.

     Užsienio valstybės leidimo vykdyti tarptautinį krovinių vežimą keliais išdavimo administracinės paslaugos teikimo aprašymas

Informacija atnaujinta 2016-03-24 10:49:10